18.8 C
Бургас
събота, юли 27, 2024

Какво ново в „Примера Дивисион“?

В събота вечерта пред приблизително 34 000 души на стадион „Ла Ломареда” Барселона победи с 1:4 като гост отбора на Реал Сарагоса в 32-я кръг на испанската „Примера Дивизион” и остана само на четири точки от водача в класирането Реал Мадрид.

Сарагоса

Първата сериозна възможност в мача бе за домакините, когато в 23-та минута беше отсъдена дузпа заради нарушение на Валдес срещу халфа на домакините Анхел Лафита. Футболистите на Сарагоса не успяха да се възползват от  тази  идеална възможност, но само 6 минути по-късно нападателят им Карлос Аранда откри резултата в полза на домакините.

През 35–та минута капитанът на гостите Карлес Пуйол успя да отбележи 1:1, след грешка на вратаря на домакините, а три минути по-късно Лео Меси остави Роберто Йеминез без шанс, като отправи силен шут в горния ляв ъгъл и покачи за 1:2. Малко преди почивката защитникът на Сарагоса Абрахам си изпроси втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Във второто полувреме Сейду Кейта игра с ръка в наказателното поле на Барселона, но реферът не видя това и не отсъди втора дузпа за домакините. За сметка на това даде дузпа на каталунците през 85-та минута, когато Меси сложи край на интригата в мача, като отбеляза 1:3. Аржентинецът асистира и за последния гол в добавеното време, като отправи прецизен пас към Педро, който отбеляза за крайното 1:4.

На следващата вечер лидерът в класирането Реал посрещна отбора на Валенсия на „Сантиаго Бернабеу” в Мадрид. Мачът завърши с нулево равенство, като зрителите станаха свидетели на бърза и динамична игра. По две греди си размениха и двата отбора.

Първата опасна възможност дойде в осмата минута с отправения изстрел на Кристияно Роналдо, който срещна страничния стълб на вратата, пазена от гостите. В 25-та минута играчите на Валенсия сътвориха страхотна атака и Рикардо Коща имаше възможност да отбележи, но гредата отново лиши мача от гол.

РоналдоВ началото на втората част прилепите доминираха над кралския клуб и през 55-та минута Касияс извади късмет, след като силната топка, отправена от Тино Коща, отново отскочи от страничния стълб.

Треньорът на белите Жозе Моуриньо вкара в игра наскоро възстановилия се от контузия Анхел Ди Мария, Кака и младия Хосе Кайехон, с надеждата те да успеят да променят резултата в полза на белия балет, но без успех. В края на полувремето нападателят на Реал Карим Бензема на два пъти пропусна да отбележи и в крайна сметка нулевото равенство се запази. Така Реал остана само с 4 точки преднина, а следващите мачове не са никак лесни – гостуване на Атлетико Мадрид, домакински мач със Спортинг Хихон и Ел Класико.