24.3 C
Бургас
събота, юли 27, 2024

Изненада! Лудогорец е новият шампион на България!

Лудогорец триумфира като шампион на България за сезон 2011/12  след като победи с 1:0 отборa на ЦСКА в последния 30 – ти кръг на А група.

Мачът на „Лудогорец Арена” започна с огромно превъзходство за домакините. Те през целия мач пресираха армейците, които през първото полувреме на срещата играха изцяло дефанзивен футбол, като разчитаха единствено на контраатаки и статични положения.

Още в началните минути на мача разградчани отправиха два сериозни изстрела към вратата на ЦСКА, дело на Иван Стоянов и Мирослав Иванов, които като по чудо не попаднаха вътре. В 11-та минута Гъргоров успя да отбележи за Лудогорец, но бе в положение на засада и голът му беше отменен.

В  20-та минута Мирослав Иванов, който изпълни невероятно техничен пряк свободен удар, запрати топката в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Райс М’Боли, и успя да отбележи  победния гол за Лудогорец. Пет минути по-късно армейците можеха да изравнят, но след центриране от корнер на Галчев, Пламен Крачунов отправи удар с глава, който срещна напречната греда. В 44-та минута на мача, централният защитник на червените получи червен картон за груба игра срещу Станислав Генчев.00000000000000000000000000003

Второто полувреме започна изключително скандално. Главният съдия на срещата, Георги Кабаков изгони от треньорската скамейка треньора на червените Стойчо Младенов, който настояваше да бъде даден червен картон на Светослав Дянков за непозволен удар с лакът при единоборство във въздуха с Мораеш. Дянков така или иначе получи червен картон през 58-та минута, след като извърши нарушение в центъра на терена. След изпълнението на фала, Крачунов стреля с глава, но отново късметът му изневери и нацели гредата.

Шест минути по-късно футболистите на ЦСКА изтърваха поредната си възможност за изравнителен гол. Нджонго Присо отправи удар от изключително удобна позиция в наказателното поле на домакините, но и неговият удар срещна гредата – така гредите за армейците станаха три.

До края на мача и Жуниор Мораеш опита да отбележи попадение от фал, но стражът на Лудогорец Урош Голубович показа класа и изби топката в ъглов удар.

Така отборът на Лудогорец, макар и с голяма доза късмет, стана шампион на България за първи път в своята история. Разградчани ще участват в квалификациите за турнира Шампионска лига, а ЦСКА, Левски и Локо Пловдив ще представят страната ни в Лига Европа.