21.5 C
Бургас
събота, юли 27, 2024

Челси и Байерн с победи в Шампионската лига

Байерн Мюнхен победи с 2:1 Реал Мадрид с гол в последната минута реализиран от Марио Гомез в първия полуфинален мач от турнира „Шампионска лига” на „Алианц Арена”.

Двубоят беше изключително равностоен като първото сериозно положение бе за гостите в седмата минута, когато Месут Йозил с хитър пас успя да изведе Карим Бензема. Френският национал отправи силен удар към вратата, но стражът на баварците Мануел Нойер изчисти топката в ъглов удар. Осем минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като защитникът на мадридския гранд Серхио Рамос задържа за фланелката Франк Рибери. Удар от бялата точка обаче не беше отсъден.

Байерн откри резултата в 17-та минута след добре изпълнен корнер. Рибери разстреля Икер Касияс благодарение на лошо изчистената топка от защитата на Реал. В 40-та минута баварците можеха да удвоят резултата, но Касияс успя да парира силния изстрел на Марио Гомез. Малко преди това Бензема излезе очи в очи със стража на домакините, но и той не се възползва от възможността и прати топката в ръцете на Нойер.

футболВ началото на втората част футболистите на Реал се опитаха да пресират усилено домакините. В 53-та минута Роналдо направи невероятен пропуск, като от десетина метра стреля в краката на Нойер, топката рикошира и се озова в Бензема, който направи успореден на вратата пас, топката стигна до Роналдо, който бе до аутлинията, той подаде  към Йозил в средата на вратарското поле, който успя да отбележи за 1:1.

В 70-та минута на мача играчите на Байерн Мюнхен отново пропуснаха възможност да се разпишат, когато защитникът на Реал Серхио Рамос не изби добре топката, която попадна в непокрития Марио Гомез, който я запрати високо над вратата.

Минута преди края на редовното време падна победният гол за домакините. Филип Лам успя технично да преодолее Фабио Коентрао по десния фланг и центрира ниско топката в наказателното на белия балет, където Гомез беше по-бърз от бранителите на гостите и запрати топката в мрежата на Касияс за 2:1.

Ден по-късно Челси победи с минималното 1:0 европейския клубен шампион Барселона на „Стамфорд Бридж” в Лондон.

Първото положение в мачът беше за каталунците, като в 9-та  минута Алексис Санчес бе изведен в предни позиции и успя технично да прехвърли Петър Чех, топката обаче срещна напречната греда и падна във вратарското поле, където бранителите на Челси успяха да премахнат опасността. Минута по-късно Бранислав Иванович центрира топката в наказателното поле на гостите, където Джон Тери не успя да реагира бързо и защитниците на Барса се справиха със ситуацията. В средата на полувремето каталунците поеха инициативата и в 17-та минута Меси, който навлезе опасно в наказателното поле, подаде на Иниеста, който шутира, но Чех успя да избие топката, която попадна във Фабрегас, който не успя да отбележи. Няколко минути по-късно Алексис Санчес центрира отдясно и Меси стреля с глава, но вратарят на сините показа класа като спаси и този удар. Във втората минута на добавеното време падна победният гол за домакините. Рамирез получи подаване по левия фланг и по изключителен начин намери Дидие Дрогба, който не се поколеба да вкара топката в мрежата на Валдес за 1:0.

футболПрез второто полувреме Челси се затвори в своята половина и игра изцяло в защита. Сините опълченци не позволиха на Барселона да отбележат гол. Каталунците имаха няколко чудесни възможности, но късметът им изневери. Като за начало в 58-та минута Шави Ернандес подаде умело топката към Алексис Санчес, прехвърляйки отбраната на Челси, Санчес отправи силен удар, но пропусна целта като запрати топката встрани от вратата. Две минути преди края на редовното време Меси отправи удар към вратата на сините. Ударът му се отби в главата на Пойол и стражът на сините отново спаси. В третата минута от продължението малшансът сполетя отново Барселона. Меси подаде към Серхио Бускетс, който отправи удар, топката нацели дясната греда и отново късметът лиши каталунците от изравнителното попадение. Така благодарение на поражението си в Лондон, каталунците ще трябва да отбележат цели два гола на „Камп Ноу”, за да се класират на финала в Мюнхен.

За пореден път зрителите станаха свидетели на грандиозни полуфинали. Реваншите на тези срещи ще се играят на 24 и 25 април от 21:45 часа.